İlk Animasyon: Maymunlar Neden İnsan Olmuyor?

2018 yılına girerken 2017 için önümüze koyduğumuz hedeflerden bir tanesini daha gerçekleştirmiş olmanın sevinciyle merhaba diyoruz. BilimFili, bir ihtiyacın ürünüydü ve ürettiğimiz her şey de bir ihti..
Görsel Telif:

2018 yılına girerken 2017 için önümüze koyduğumuz hedeflerden bir tanesini daha gerçekleştirmiş olmanın sevinciyle merhaba diyoruz. BilimFili, bir ihtiyacın ürünüydü ve ürettiğimiz her şey de bir ihtiyacın ürünüdür. Bilimsel bilgiyi aktarabileceğimiz her yöntemi, her platformu profesyonelce kullanabilme yetkinliğine kavuşana dek; kendimizi hep geliştirmeyi seçtik.

Bilginin görsel korteksimizle desteklenmesi; öğrenmeyi kolaylaştırması ve hafızadaki kalıcılığını arttırması açısından son derece önemlidir. Bu gerçeklikten yola çıkarak bilimsel animasyonlar hazırlamak ve Youtube kanalımızdan yayınını sağlamak, 2017 yılı için gerçekleştirmeyi planladığımız hedeflerimizdendi. Kendimizi pratikleştirdiğimiz bu sürecin, bundan sonraki animasyonlarımızın hızla yayına alınması noktasında bizim için oldukça öğretici olduğunu belirtmek istiyoruz.

İlk animasyonumuzda, bizim de duymaktan bıktığımız ancak toplumun büyük bir kesiminde de hâlâ cevapsız kalmış olan bir sorunun cevabını bu defa animasyonla verelim istedik.

Kolektif emeğin ürünü olan bu animasyonumuzun hazırlanması sürecinde, bizden; önerilerini, eleştirilerini, desteklerini esirgemeyen tüm okurlarımıza ve Patreon üzerinden bizlere desteklerini esirgemeyen; Servan Çelebi, Tevfik Uyar, Onur Arpat, Denef Huvaj, Kürşat Teke, Berfin Titrek, Renitec Nufyat, B. Bilgin, Cemil Yücer, Esra Özkan, Özden Davaslıgil, Eray Usta, Ahmet Uğur, Licht Mehr Licht, K. Onur Mengeş, Baran Gündüz, Ulaş Avşar, Cem Aysen, Özgür Özkan, Serhat Ateşoğlu, Meriç Birben ve bugün patreon destekçimiz olan Ali Akdurak`a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla…

Animasyon Bilgileri:
Sanat Yönetmeni: Dina Akçay (BilimFili.com)
Animasyon: Onur Şahin&Dina Akçay (BilimFili.com)
Metin: BilimFili.com
Seslendirme: Onur Çobanoğlu
Müzik:  Nuclearmetal

Etiket
  • Projelerimizde bize destek olmak ister misiniz?
  • Dilediğiniz miktarda aylık veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz.
  • Destek Ol
Yorum Yap (0 )

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bağış Yap, Destek Ol!
Projelerimizde bize destek olmak isterseniz,
Patreon üzerinden
bütçenizi zorlamayacak şekilde aylık veya tek seferlik bağışta bulunabilirsiniz.
E-Bülten Üyeliği
Duyurulardan e-posta ile
haberdar olmak istiyorum.
Reklam Reklam Ver
Arşiv