Bilimsel araştırmaların gösterdiği veriler dışında kimsenin sözüne bağlı olmadan, bizim için oldukça geliştirici ve önemli bir 4 yılı geride bırakırken, yeni yaşımıza anlamlı bir ödülle giriş yapıyoruz.
Jüri değerlendirmeleri sonucunda finale kaldığımız ve 1.`yi halk oylarının belirlediği 16. Altın Örümcek Web Ödülleri yarışmasının "Haber&Portal" kategorisinde en beğenilen web sitesi seçildik.

BilimFili olarak 4 yıl önce, Bertolt Brecht’in “Galileo’nun Yaşamı” oyunundaki bir sözü kendimize motto edinerek; “Bilim bir tek buyruk tanır; bilime katkıda bulun!” yola koyulduk. Dünyada ve ülkemizdeki bilimsel araştırmaları; anlaşılır, yorucu olmayan ve akıcı bir dille aktarmayı hedefledik.

Geçirdiğimiz 4 yıl, bize çok şey öğretti. Hem kendimizi, hem temas ettiklerimizi geliştirme fırsatı bulduk. Kolektif emekle kurulan ve kolektif emekle yürüyen BilimFili, okurlarından bağımsız değildir. Önümüze koyduğumuz hedeflerimizi bir bir gerçekleştirirken, başta hocalarımız olmak üzere, entelektüel birikimine inandığımız her okurumuzdan aldığımız eleştiri ve önerilerle rotamızı yeni hedeflere çeviriyoruz. Önümüzde, erişimimizi bekleyen daha çok hedefimiz var. BilimFili, tüm bu hedeflere ulaşacak kapasitedir, çünkü bu serüvende yalnız olmadığımızı biliyoruz.
Karanlığın giderek zifire dönüştüğü ülkemizde, bilimsel aydınlanmanın meşalesini taşımaya devam edeceğiz.

Delilleri propagandadan, gerçekleri kurgudan, anlamlıyı anlamsızdan, bilgiyi yorumdan/düşünceden ayırt ederek bilime katkıda bulunacağımız nice başarılara.“Bilim bir tek buyruk tanır bilime katkıda bulun!” diyerek yaptığımız çağrıyı cevapsız bırakmayan tüm okurlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
İyi ki varsınız! ❤️
Kaynak ve İleri Okuma
Etiket

Projelerimizde bize destek olmak ister misiniz?

Dilediğiniz miktarda aylık veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz.

Destek Ol

Yorum Yap (0)

Bunlar da İlginizi Çekebilir