Akıllı Telefonunuzu Kullanarak Nasıl Hologram Görüntü Oluşturabilirsiniz?

Kullanım alanları günümüz itibariyle giderek artan hologramlar sayesinde binlerce kilometre ötedeki bilim insanlarını dahi 3 boyutlu halde karşımızda görebiliyoruz.  Hatta Japon’yadaki araştırma..
Görsel Telif:

Kullanım alanları günümüz itibariyle giderek artan hologramlar sayesinde binlerce kilometre ötedeki bilim insanlarını dahi 3 boyutlu halde karşımızda görebiliyoruz.  Hatta Japon’yadaki araştırmacılar sayesinde hologramlara dokunabiliyor, onları fiziksel olarak hissedebiliyoruz. Peki bu büyüleyici teknolojiyi oldukça basit malzemelerle kendi kendimize oluşturabilir miyiz?

Mrwhosetheboss isimli YouTube kanalında paylaşılan yukarıdaki videoda akıllı telefon ekranları kullanılarak basitçe bir hologram görüntü oluşturulabiliyor.

Öncelikle ihtiyacınız olan malzemeler:

Grafik kağıdı
CD kabı
Bant ya da yapıştırıcı
Kalem
Makas
Akıllı telefon
Bıçak ya da cam kesici

İlk olarak grafik kağıdınız üzerine mükemmel bir baklava deseni çizmelisiniz. Gerekli kenar ölçülerini videoda görebilirsiniz. Sonrasında, CD kabının kenarlarını dikkatli bir şekilde kırmalısınız ve baklava desenli grafik kağıdı ile saydam plastikten aynı şekli kesmelisiniz. Bu şekilden elinizde dört adet olmalı.

Daha sonra bu dört şekli videoda görüldüğü gibi tepe kısmında kare bir açıklık olacak şekilde bant ya da yapıştırıcı ile yapıştırınız. Oluşan şekli akıllı telefonunuzun ekranı üzerine yerleştiriniz. Hologram oluşturmak için, YouTube’dan ya da tarayıcınızdan hologram özellikli videoları (Mrwhosetheboss isimli kullanıcı birkaç videoyu kendi YouTube kanalında paylaşıyor) seçiniz ve ekranda oynatınız. Işıkları kapattığınızda kendi oluşturduğunuz hologram görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Etiket
  • Projelerimizde bize destek olmak ister misiniz?
  • Dilediğiniz miktarda aylık veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz.
  • Destek Ol
Yorum Yap (0 )

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bağış Yap, Destek Ol!
Projelerimizde bize destek olmak isterseniz,
Patreon üzerinden
bütçenizi zorlamayacak şekilde aylık veya tek seferlik bağışta bulunabilirsiniz.
E-Bülten Üyeliği
Duyurulardan e-posta ile
haberdar olmak istiyorum.
Reklam Reklam Ver
Arşiv