BilimFili Quiz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

BilimFili Quiz, bilimin her disiplininin belirli başlıklarından sorular ile mevcut bilgi birikiminizi ölçme imkanı sunar ve eksiklerinizi görebilmenizi sağlar. Quizlere katılmanız, mevcut bilgi birikiminizin ne kadar olduğunun bir önemi olmaksızın, bilime dair merakınız ve öğrenme isteğinizin olduğunun bir göstergesidir. BilimFili Quiz, sürekli güncellenecek quiz başlıklarıyla, sitemizi takip eden okurlarımız için kendilerini ölçebilecekleri bir platform sunmaktadır. BilimFili.com sitesinde yer alan her içeriğin, bilgilendirme ve öğretim amacı taşıdığından yola çıkarak, öğrenilen şeylerin kalıcılaşması için ölçme tekniklerinin kullanımının önemli olduğunu belirtmeliyiz. Ölçme, yalnızca öğrenenin ölçüldüğü bir süreçten ziyade, öğretenin de kendini değerlendirdiği bir süreçtir esasında. Bu anlamıyla, BilimFili ekibi olarak, BilimFili Quiz uygulamamızla, okurlarımızın kendini değerlendirmesine bir fırsat sunarken, aldığınız puanlar için; biz de kendi anlatımımız ve haber veriş biçimimize dair bazı küçük değerlendirmelerde bulunabilmiş olacağız.

1- Nasıl giriş yapabilirim?

– BilimFili Quiz`e yalnızca Twitter veya Facebook hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

2- Uygulama üzerinden hangi bilgilerime erişebileceksiniz?

– BilimFili Quiz sosyal medya hesaplarından giriş yapan kullanıcıların, onay verdiği takdirde sadece isim-Soyisim, profil fotoğrafı ve e-posta bilgilerini bir database üzerine kaydedecektir. Hiçbir şekilde şifre, telefon numarası, adres vb bilgileri asla kaydetmeyecektir.

3- İstediğim zaman hesabımı silebilir miyim?

– Hesap silme işlemleri şimdilik sadece BilimFili.com sitesi yöneticileri tarafından yapılmaktadır. Eğer hesabınızın database üzerinden silinmesini istiyorsanız bilimfili@gmail.com adresine, silinmesini istediğiniz e-posta adresiyle birlikte isim-soyisim bilgilerini göndermeniz yeterli olacaktır.

4- Hesabımı sildirdim ama pişman oldum tekrar BilimFili Quiz`e giriş yapabilir miyim?

– Evet yapabilirsiniz.

5- Neden e-posta adresim kaydediliyor?

– Bunun 2 sebebi var. İlk olarak Quiz`e sadece doğrulanmış bir e-posta adresine sahip olan kullanıcıların giriş yapılmasını istiyoruz.
Bir başka sebebiyse BilimFili Quiz`de yar alan bazı testler ödüllü olacaktır. Ödüle hak kazanan kullanıcının e-posta adresinin aktif bir e-posta adresi olmasını istiyoruz.

6- E-Posta adresim 3. şahıslarla ve firmalarla paylaşılacak mı?

– Hayır. Asla böyle bir şey söz konusu olmayacaktır.

7- Quiz ücretli olacak mı?

– Ne münasebet! Kendini BilimFili editörü-yöneticisi-yazarı olarak tanıtıp sizden para veya kontör isteyenlerden uzak durun.:) Spam-block ne varsa yapıştırın gitsin.

8- Quiz`de ne gibi ödüller olacak?

– Ödüller, ilgili quizin içeriğine göre değişmektedir. Ödül duyuruları Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımız üzerinden duyurulacaktır. Sosyal medya hesaplarımızı şimdiye kadar takip etmediyseniz şimdiden takip etseniz pek şükela olur.

9- Ödüllü yarışmaya kaç defa katılabilirim?

– Giriş yapmış olduğunuz sosyal medya hesabı üzerinden bir defa katılabilirsiniz. Eğer twitter ve facebooka aynı mail adresi ile üyeyseniz maalesef yarışmalara bir kez katılabilirsiniz.

10- Ödül sahipleri nasıl belirlenecek?

– Quiz`de en yüksek puana erişen kullanıcı ödüle hak kazanacaktır.

11- Kaç soru olacak?

– Quiz`de her bir başlıkta 50 tane soru olacak. Fakat her başlıkta soru havuzundan 10 veya 15 adet farklı soru rastgele gösterilecektir. Yani bir kez testi çözmüş olan kullanıcı bir başka hesapla giriş yaptığında aynı sorularla karşılaşmayacaktır. 🙂

12- Puanlama nasıl olacak?

– Puanlama süre bazlıdır. Soruya en kısa sürede cevap veren kullanıcı o soruda en yüksek puana sahip olacaktır.

13- Eğer birden fazla kişi aynı puana sahip olursa ödül kime verilecek?

– Eğer böyle bir şey olursa soruların tamamına doğru cevap vermiş kullanıcı kazanan olarak ilan edilecektir.

14- Soruları kimler hazırlıyor?

– Soruları şimdilik BilimFili.com sitesi yazarları hazırlamaktadır.

15- Yanlış bir soru var ne yapabilirim?

– Eğer yanlış bir soru olduğunu düşünüyorsanız bilimfili@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

17- Soru hazırlayabilir miyim?

– Tabiiki hazırlayabilirsiniz. Bunun için soruları cevapları ve doğru cevabı ile birlikte bir word dökümanında hazırlayarak bilimfili@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. BilimFili.com sitesi yazarları tarafından değerlendirildikten sonra size gerekli dönüş sağlanacaktır.

18- Ödül için sponsor olabilir miyim(z)?

– Sizi bilimfili@gmail.com adresine bir e-posta göndermeye davet ediyoruz. 🙂


Quizle ilgili her türlü görüş ve öneri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
İletişim: bilimfili@gmail.com

 

 

Bağış Yap, Destek Ol!
Projelerimizde bize destek olmak isterseniz,
Patreon üzerinden
bütçenizi zorlamayacak şekilde aylık veya tek seferlik bağışta bulunabilirsiniz.
E-Bülten Üyeliği
Duyurulardan e-posta ile
haberdar olmak istiyorum.
Reklam Reklam Ver
Arşiv