BilimFili F2 Sürümüyle Birlikte Gelen Yenilikler

Bilimsel aydınlanma yolunda BilimFili hepimizin sözüdür. Sizlerden gelen tüm önerilerin bizler için önemli ve yönlendirici olduğunu tekrar hatırlatalım.
Görsel Telif:

Sitemizi geliştirmeye devam ediyoruz. 23 Şubat 2018 tarihinde temamızı tamamen yenilemiş, BilimFili’ye özgün yeni bir arayüze geçmiştik. Faz-1 olarak isimlendirdiğimiz bu adımla birlikte, okurlarımızı yormayan, erişimi kolay, kullanımı rahat bir arayüze geçiş yaptık. Bugün itibariyle de, BilimFili’nin her zaman geliştirici bir bileşeni olarak gördüğümüz okurlarımız için sitemize birkaç yenilik daha ekledik.

1. Artık BilimFili.com yazarlarını, takip listenize ekleyebileceksiniz.

Bu sayede takip ettiğiniz yazarın yeni bir yazısı yayınlandığında profilinize minik bir bildirim düşecek. Bunun için yapmanız gereken tek şey, sitemize Twitter veya Facebook hesabınızla üye olup, yazar profilinde bulunan “Takip Et” butonuna tıklamak. Böylelikle takip etmiş olduğunuz yazarın son yazıları profilinizde sizin için listeleniyor.

2. Detaylı arama ile okurlarımızı arama zahmetinden kurtarıyoruz.

Bu yenilikle birlikte arama sonuçlarınızı detaylandırabilirsiniz. Aramak istediğiniz kelimeyi kategori bazında arayabilir, tarih seçimi ve yazar seçimi yapabilirsiniz. Arka planda geliştirdiğimiz algoritma sayesinde sizi doğrudan aradığınız kelimeye uygun sonuçlara yönlendiriyoruz.

3. Artık içeriklerimizde, o içeriği tamamlayıcı tavsiye içerikler de sunacağız.

Bu yenilik daha iyi bir okuma deneyimi sağlayacak ve bu sayede birbiriyle ilişkili içerikleri rahatlıkla takip edebileceksiniz.

4. Kelime bilgilendirme daha aktif kullanılacak.

Bazı okurlarımızdan aldığımız geri bildirimler neticesinde geliştirdiğimiz kelime bilgilendirme fonksiyonunu daha kullanışlı hale getirdik. Artık yazı içerisinde geçen ve Türkçe karşılığının da açıklanması gerektiğini düşündüğümüz kavramlara, bir bilgilendirme ikonu ekleyerek o kavramın ne anlama geldiğini aktaracağız.
Böylelikle okurun terminolojiTerminoloji: Bir bilim, bir sanat, bir meslek ya da bir teknik dalına özgü terimlerin tümü.terminoloji konusundaki muhtemel bir eksikliğini, kavramın ne anlama geldiğini Google’lamasına gerek kalmadan gidermiş olacağız.

5. Mobil arayüzde küçük ama okuma deneyimi açısından büyük değişiklikler yaptık.

Mobil kullanıcılarımızın şikayet ettiği ve “bottom” kısımda sabit tuttuğumuz paylaşım barını kaldırıp; yerine, içeriği işgal etmeyen yeni bir format getirdik.

Bilimsel aydınlanma yolunda BilimFili hepimizin sözüdür. Sizlerden gelen tüm önerilerin bizler için önemli ve yönlendirici olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu noktada okurlarıyla gelişen, gelişirken de yeniliklere çabuk adapte olan bir platformu hep birlikte daha da büyütmek ve Faz3`de görüşmek dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımızla…

Etiket
  • Projelerimizde bize destek olmak ister misiniz?
  • Dilediğiniz miktarda aylık veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz.
  • Destek Ol
Yorum Yap (2 )

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  • Hamit Can Sayılgan 26 Mayıs 2018 - 00:57
  • Elinize, emeğinize sağlık.

    • Editör 26 Mayıs 2018 - 01:00
    • Çok teşekkür ederiz Hamit.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bağış Yap, Destek Ol!
Projelerimizde bize destek olmak isterseniz,
Patreon üzerinden
bütçenizi zorlamayacak şekilde aylık veya tek seferlik bağışta bulunabilirsiniz.
E-Bülten Üyeliği
Duyurulardan e-posta ile
haberdar olmak istiyorum.
Reklam Reklam Ver
Arşiv