Bilimsel araştırmaların gösterdiği veriler dışında kimsenin sözüne bağlı olmadan, bizim için oldukça geliştirici ve önemli bir 4 yılı geride bıraktık. BilimFili olarak 4 yıl önce, Bertolt Brecht’in “Galileo’nun Yaşamı” oyunundaki bir sözü kendimize motto edinerek; “Bilim bir tek buyruk tanır; bilime katkıda bulun!” diyerek yola koyulduk. Dünyada ve ülkemizdeki bilimsel araştırmaları; anlaşılır, yorucu olmayan ve akıcı bir dille aktarmayı hedefledik.

Toplam 3.670 içerik hazırladığımız web sitemize, 2018 yılı içerisinde; 13 bölüm Podcast (13.bölüm 4 Ocak 2019`da yayınlanacak), 475 yeni içerik sığdırdık.
Yenilenen arayüzümüzle İnternetin Oscarları olarak da bilinen ve 16.’sı düzenlenen olan Altın Örümcek Web Ödülleri’nin Portal&Haber Kategorisi’nde halkın favorisi seçildik.
2018 yılı içerisinde sosyal medya kanallarımızın yanına Spotify ve iTunes kanallarını da ekledik.
Önümüze koyduğumuz hedeflerimizi bir bir gerçekleştirirken, rotamızı yeni hedeflere çeviriyoruz. Önümüzde, erişimimizi bekleyen daha çok hedefimiz var. BilimFili, tüm bu hedeflere ulaşacak kapasitedir, çünkü yalnız değildir. “Bilim bir tek buyruk tanır bilime katkıda bulun!” diyerek yaptığımız çağrıyı cevapsız bırakmayan tüm okurlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

1 Ocak-31 Aralık 2018 Google Analytics verileridir.
Kaynak ve İleri Okuma
Etiket

Projelerimizde bize destek olmak ister misiniz?

Dilediğiniz miktarda aylık veya tek seferlik bağış yapabilirsiniz.

Destek Ol

Yorum Yap (0)

Bunlar da İlginizi Çekebilir